Zhodne sa Oscar so Zlatým Glóbusom??

Nastal deň D. Máme tu nominácie na Oscara 2018!! Veľmi sme sa tešili na odhalenie tohto tajomstvo a máme ho tu. Prečítajte si nominácie vo všetkých kategóriách. Budeme sa veľmi tešiť ak sa s nami podelíte o svoje tipy na výhru. Ak by vás zaujímali moje pocity a názory k niektorým kategóriám, nájdete ich na konci článku 🙂 A čerešničkou na torte je Jimmy Kimmel

Najlepší film: 
Call Me by Your Name
Najtemnejšia hodina
Dunkirk
Uteč
Lady Bird
Niť z prízrakov
The Post: Aféra v Pentagone
Podoba vody
Tri billboardy kúsok za Ebbingom

Réžia:
Paul Thomas Anderson, Niť z prízrakov
Guillermo del Toro, Podoba vody
Greta Gerwig, Lady Bird
Christopher Nolan, Dunkirk
Jordan Peele, Uteč

Herec v hlavnej úlohe:
Timothee Chalamet, Call Me By Your Name
Daniel Day-Lewis, Niť z prízrakov
Daniel Kaluuya, Uteč
Gary Oldman, Najtemnejšia hodina
Denzel Washington, Roman J. Israel, Esq.

Herečka v hlavnej úlohe: 
Sally Hawkins, Podoba vody
Frances McDormand, Tri billboardy kúsok za Ebbingom
Margot Robbie, I, Tonya
Saoirse Ronan, Lady Bird
Meryl Streep, The Post: Aféra v Pentagone

Herečka vo vedľajšej úlohe
Mary J. Blige, Mudbound
Allison Janney, I, Tonya
Lesley Manville, Niť z prízrakov
Laurie Metcalf, Lady Bird
Octavia Spencer, Podoba vody

Herec vo vedľajšej úlohe:
Willem Dafoe, The Florida Project
Woody Harrelson, Tri billboardy kúsok za Ebbingom
Richard Jenkins, Podoba vody
Christopher Plummer, Všetky prachy sveta
Sam Rockwell, Tri billboardy kúsok za Ebbingom

Najlepší cudzojazyčný film:  

Fantastická žena
The Insult
Loveless
O tele a duši
The Square

Krátky dokumentárny film
Edith+Eddie
Heaven Is a Traffic Jam on the 405
Heroin(e)
Knife Skills
Traffic Stop

Dokumentárny film:
Abacus: Small Enough to Jail
Faces Places
Icarus
Last Men in Aleppo
Strong Island

Najlepšia pieseň: 
„Mighty River“ (Mudbound)
„The Mystery of Love“ (Call Me by Your Name)
„Remember Me“ (Coco)
„Stand Up for Something“ (Marshall)
„This Is Me“ (The Greatest Showman)

Animovaný film: 
Baby šéf
The Breadwinner
Coco
Ferdinand
S láskou Vincent

Najlepší krátky animovaný film:
Dear Basketball
Garden Party
Lou
Negative Space
Revolting Rhymes

Najlepšia adaptácia: 
Call Me by Your Name (James Ivory)
The Disaster Artist (Scott Neustadter & Michael H. Weber)
Logan
Molly’s Game (Aaron Sorkin)
Mudbound (Dee Rees & Virgil Williams)

Najlepšia výprava
Kráska a zviera
Blade Runner 2049
Najtemnejšia hodina)
Dunkirk
Podoba vody

Najlepšie masky
Najtemnejšia hodina
Victoria & Abdul
Obyčajná tvár

Najlepšie kostýmy: 
Kráska a zviera
Najtemnejšia hodina
Niť z prízrakov
Podoba vody
Victoria and Abdul

Ta podľa mňa by toto mohlo vyhrať:

Najlepší film
Call Me By Your Name

Herec v hlavnej úlohe:
Timothee Chalamet, Call Me By Your Name

Herečka v hlavnej úlohe: 
Frances McDormand, Tri billboardy kúsok za Ebbingom

Najlepší cudzojazyčný film:
O tele a duši

Najlepšia pieseň:
„The Mystery of Love“ (Call Me by Your Name)

Najlepšia výprava:
Podoba vody

Najlepšie kostýmy:
Podoba vod

Trailer:

Autor: Simona

 

Comments

  1. No , moc těch nominovaných filmů jsem zrovna neviděl, ale Podoba vody mě dostala a hlavní herečka by si určitě oscara zasloužila.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *