Daniel Sloss: Keď sa stane niečo tragické, napadne mi vtip

Aké je pre štrnásťročné dieťa stáť pred publikom a snažiť sa byť vtipný?

V tom čase som mal vlastne 16. Ale bol som príliš mladý a príliš hlúpy na to, aby ma publikum vystrašilo.

Akým problémom čelí stand-up komik počas prípravy na predstavenie?

Keď mi príde niečo vtipné na um, neznamená to, že budem schopný podať to správnou cestou, aby to publikum rozosmialo. Mám veľa „čiernohumorných“ myšlienok, ale musím ich dať do správnych fráz tak, aby publikum pochopilo a priznalo si, že má tiež rovnako „čierne“ myšlienky. A to je veľká výzva.

Spoliehajú sa ľudia vo Vašom okolí na to, že budete stále vtipný?

Nie, moji naozajstní priatelia alebo rodina. Niekedy na party, kde stretávam nových ľudí a vedia kto som, predpokladajú, že budem „vo švungu“ celý čas a aj niekedy som. Ale moji skutoční priatelia to majú na háku. Vedia, že niekedy viem byť otravný. A najviac ich štve, keď sa snažím na nich vyskúšať nejaký nový vtip.

Kde beriete inšpiráciu?

Veci, ktoré mi lezú na nervy. Lebo je to jednostranná hádka, v ktorej sa mi darí presadiť svoj názor bez toho, aby do nej vstúpil niekto so svojím nesprávnym názorom.

Stalo sa, že Vás zmysel pre humor dostal do problému?

Hŕby. Keď sa stane niečo tragické alebo nešťastné, poviem vtip. Môj mozog tak funguje. Neznamená to, že si nemyslím, že tá situácia je smutná alebo hrozná, jednoducho prvá myšlienka v mojej hlave je vtip. Väčšina ľudí vie, že je to len vtip, ale idioti budú navždy zápasiť s tým, aby vedeli rozlíšiť zámer a zmysel.

 

 

Ktorý iný stand-up komik (okrem Vás) Vás vie rozosmiať?

Bill Burr, Bo Burnham, Mike Birbiglia, Pete Holmes.

Veľa ľudí Vás nazýva sociopatom. Viete prečo?

Viem. Veľa krát som nazývaný sociapatom, pretože mám tendenciu prejaviť svoje emócie pri mojich názoroch. Len preto, že je niekto nahnevaný na niečo, neznamená to, že je to správne. Na mojich show rozoberám všetky dôvody názorov. A „zlomím“ tieto dôvody či sú správne alebo nie. Preto si myslia, že som sociopat.

Veľa ľudí si myslí, že po každej show speváci, komik (ako vy), herci,… idete na party. Je to pravda?

Keď sme s Kaiom (môj spolu aktér a najlepší kamarát) na turné naprieč Európou, ideme von každý večer. Pre nás to môže byť, šieste predstavenie v jednom týždni ale chceme ísť von. Myslíme si, že by bolo veľmi neslušné, ísť rovno spať do postele po predstavení. Ľudia čo pripravujú predstavenie strávia jeho plánovaním cca 3 mesiace aby bolo všetko perfektné. Tak je slušné ísť s nimi von. A čo si budeme hovoriť, máme radi party.

Býva Vám často smutno za domovom alebo naopak?

Milujem svoj domov a milujem Edinburgh. Často mi je smutno za domovom a chýbajú mi moji najlepší priatelia, ktorí sú dosť ďaleko odo mňa . Ale našťastie, nie som tak dlho na cestách, aby mi bolo často smutno.

Čítala som niekde, že jedna z Vašich záľub je písanie. Ste romantikom, ktorý rád píše básne?

Hahaha, užívam si písanie komédie a písaval som fantasy fiction, keď som bol mladší. Ale nie poéziu. Som si istý, že nejaká poézia je dobrá a má hlbokú zmysluplnú pointu pre nejakých ľudí, ale ja si osobne myslím, že je to najnižšia forma umenia. Nechápem, ako môžu byť vyjadrené hlboké emócie v rýmoch. Možno si to myslím len ja.

Čo si myslíte o sociálnych sieťach?

Mám 27 a cítim sa, že som na ich používanie príliš starý. Neviem držať krok so všetkými sociálnymi sieťami. Niekedy niečo postujem na Instagram, iné dni neviem, čo by som tam dal. Nechcem svoje obecenstvo zahltiť. Niekedy mám potom pocit, že mi nezáleží na mojich fanúšikoch. Ale záleží mi na nich. Len nevidím zmysel v tom, že by ich zaujímalo čo robím na hoteli.

Čo si myslíte o politike v dnešných dňoch?

Neviem o nej veľa a ani jej neprikladám veľkú pozornosť. Viem, aký mám pohľad na politiku a aké mám na ňu názory. Ale viem, ako je do podrobna skúmaná, takže o nej nehovorievam často na pódiu. Poviem o nej svoje názory len vtedy, keď som o nich presvedčený a môžem na ne spätne reagovať.

 

Ďakujeme za možnosť urobiť tento rozhovor Bibiane Grebeňovej Šedivej a Agentúre Kvas.

Autor: Simona & MaYzi

262 Celkové pozretia, 2 dnes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *