Film mohol mať dva konce

Festival severských filmov nám v stredu otvoril svoje brány a my sme boli samozrejme pritom. Toto slávnostné otvorenie zahájil film MIAMI.

Táto snímka rozpráva príbeh dvoch sestier, ktoré spolu nevyrastali. Tá staršia Angela vyrastala po rozvode jej rodičov s mamou. Jej otec sa oženil s ďalšou ženou a mal s ňou dcéru Annu. Jedna o druhej vedeli, keď boli malé, sa aj pár krát videli, ale žiadne väčšie spomienky na seba nemali. Po smrti otca sa Anna rozhodla vyhľadať svoju sestru. Celý život túžila po stretnutí s ňou. A podarilo sa jej to. Našla ju v jednom podniku, kde Angela robila barovú tanečníčku, ktorá bola na úteku pred gangstermi. Anna sa stala taktiež tanečníčkov, aby jej pomohla splatiť dlh. A tak sa začala road movie, plná smiechu, radosti, chýb a smútku.

Téma medziľudských vzťahov sa často stáva ústrednou dejovou líniou filmov. Tu bola tiež, ale špecifická. Dve sestry naprieč rôznymi mestami, spoznávajúc svoje slabé, ale i silné stránky. Doplňujúce sa v rôznych situáciách, takže zvládajú vyriešiť všetky prekážky, ktoré sa im postavia do cesty.

Musím povedať, že film bol po všetkých stránkach veľmi pekne spracovaný. Vypichla by som najmä kameru. Krásne natočené. Zábery, farby, detaily,… A tie kostýmy!

Ústredné postavy si zahrali Krista Kosonen ako Angela a Sonja Kuittinen ako Anna. Pre mňa bola herecky výraznejšia Krista. Dokázala meniť výraz tváre zo sekundy na sekundu. Mimika, gestá a tón hlasu tým všetkým nás presvedčila, že je Angela. Ako by život Angely bol jej vlastný.

Koniec filmu vám nepoviem, ale všimnite si, že film mohol mať dva konce a to by menilo len posledných 5 minút. Ja hovorím, že koniec, ktorý filmu dali bol správny, ale kolega Kubo hovorí, že to malo skončiť skorej. Aj by som vám sem napísala analýzu koncu filmu, ale to by ste ma veľmi radi nemali.

Vaši redaktori Kubo a Simona 🙂

Trailer:

Autor: Simona

130 Celkové pozretia, 2 dnes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *