O mame, tatovi a mne

Po svetovej premiére na MFF v Karlových Varoch a nedávnej severoamerickej premiére na prestížnom MFF v Toronte mieri nový film Juraja Lehotského NINA na ďalší áčkový festival – do Varšavy. Snímka, ktorá zožala pochvalné kritiky u domácej aj zahraničnej tlače, sa na festivale v poľskej metropole predstaví už zajtra, 13. októbra 2017. Uvedie ju sekcia Objavy, ktorá prezentuje filmy s úspechmi z významných festivalov, zaoberajúce sa súčasnými témami. Filmový festival Varšava potrvá od 13. do 22. októbra 2017.

ZVEREJNENÉ NA OFICIÁLNEJ STRÁNKE WARSAW FF

https://wff.pl/en/film/nina-33wff

Do slovenských kín vstúpila NINA 21. septembra 2017 v distribúcii spoločnosti Film Europe Media Company. Krátko predtým úspešne absolvovala slovenskú festivalovú premiéru na MFF Cinematik v Piešťanoch.

„Verím, že by bolo veľmi užitočné, aby film videli ľudia nielen na Slovensku, ale aj v zahraničných kinách. Považujem za dôležité otvoriť túto tému, a dúfam, že vďaka nášmu novému filmu dokážeme pomôcť aspoň jednému “stratenému“ dieťaťu, možno s podobným osudom ako naša filmová Nina,“ povedal režisér Juraj Lehotský, ktorý snímku napísal spolu so scenáristom Marekom Leščákom.

„Veľký záujem festivalov o NINU je pre nás nesmiernou cťou a veľmi sa tešíme, že sa aj touto formou film dostáva k divákom po celom svete. Okrem poľskej premiéry vo Varšave a tiež jesennej juhoamerickej a zároveň brazílskej premiére na festivale v Sao Paole nás čakajú ďalšie festivaly na rôznych kontinentoch, na ktorých film uvedie aj delegácia,” povedala producentka za Punkchart films Katarína Tomková.

NINA hneď po svetovej premiére zaujala zahraničný trh a pod krídla si ju v medzinárodnom filmovom prostredí vzala francúzska spoločnosť Alpha Violet, v ktorej katalógu sú aj snímky ocenené napríklad na festivale v Cannes. Filmu NINA poskytuje festivalový servis a je jeho medzinárodným predajcom.

Druhý hraný film Juraja Lehotského NINA rozpráva príbeh 12-ročného dievčaťa, ktorého svet sa otriasa v základoch. Otec a mama sa rozvádzajú, no tvrdia, že napriek ich rozchodu chcú pre ňu len to najlepšie. Ale zahltení nezhodami, akoby mysleli len na seba. Nina žije medzi ich hádkami, oboch má rada, ale nerozumie im, cíti sa opustená a oklamaná. Jedinou istotou v jej svete je plávanie – dáva jej pocit pokoja a nahrádza všetko, čo jej doma chýba. Keď však konflikty rodičov ohrozia jej účasť na plaveckých pretekoch, rozhodne sa pre radikálny krok.

OFICIÁLNY SLOVENSKÝ TRAILER K FILMU NINA

https://www.youtube.com/watch?v=rQ3mcDX0Q4k

OFICIÁLNY FESTIVALOVÝ KINOTRAILER K FILMU NINA

https://www.youtube.com/watch?v=6dYbe5dJGEY

V hlavnej postave otca sa predstavil herec Robert Roth, veľký filmový debut v roli matky odohrala režisérka a choreografka Petra Fornayová a komplikovanú rolu hlavnej hrdinky Niny stvárnila Bibiana Nováková, ktorá si za svoj výkon vyslúžila ovácie aj od kritikov prestížnych filmových médií ako IndieWire či The Hollywood Reporter. © 2017

Výrobu filmu NINA finančne podporil Audiovizuálny fond, Státní fond kinematografie, program Kreatívna Európa MEDIA, Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky a Bratislavský samosprávny kraj.

www.ninafilm.com

www.facebook.com/ninafilmsk

www.instagram.com/filmnina_jurajlehotsky/

NÁZOV NINA KRAJINA PÔVODU SLOVENSKÁ REPUBLIKA, ČESKÁ REPUBLIKA ROK VÝROBY 2017 MINUTÁŽ 82 MIN. JAZYK SLOVENSKÝ, NEMECKÝ PRODUKCIA PUNKCHART FILMS (SK), ENDORFILM (CZ), ČESKÁ TELEVIZE (CZ), LEHOTSKY FILM (SK), ROZHLAS A TELEVÍZIA SLOVENSKA (SK), SENTIMENTALFILM (SK)

RÉŽIA Juraj Lehotský NÁMET Juraj Lehotský SCENÁR Marek Leščák, Juraj Lehotský KAMERA Norbert Hudec ZVUK Tobiáš Potočný STRIH Radoslav Dubravský PRODUCENT Ivan Ostrochovský, Albert Malinovský, Katarína Tomková KOPRODUCENTI Jiří Konečný, Helena Uldrichová, Juraj Lehotský, Tibor Búza, Marek Urban HRAJÚ Bibiana Nováková, Robert Roth, Petra Fornayová, Josef Kleindienst

Zdroj: Zuzana Kizáková, PR manažérka filmu NINA

 

 

182 Celkové pozretia, 2 dnes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *