Sestry na Špindl !

Filmy z českej kinematografie, nie sú pre mňa veľmi zaujímavý okruh. Veľmi dlho som totiž nevidela film z tejto produkcie, ktorý by ma jednoducho niečím prekvapil. A nebolo tomu inak ani pri filme Špindl.

Tri sestry, tri znudené životy, ktorým chýba láska.  Dennú rutinu sa rozhodnú vystriedať za oddych a zábavu v Špindlovom mlyne.  Celý film je postavený do zimného prostredia, takže nesmú chýbať „vtipné“ momenty ako – vymknutia na balkóne v trenkách, či zrámovanie ľudí na svahu alebo prichytenie vášnivého páru v pokročilejšom veku medzi stromami.

Film nemal hlavnú postavu, no úvahové vsuvky jednej zo sestier (Anny Polívkovej), boli príjemným oživením celého deja. Čo by to bolo za romantickú komédiu, keby sa v rovnakom čase v Špindlovom mlyne neudomácnila aj skupinka mladých hudobníkov, alebo slobodný otecko s rozmaznanou a drzou dcérenkou. Od samého začiatku situácie naznačovali, kto po kom pokukuje a ako to celé dopadne.  A  ako to v bežnom živote nechodí, tak vo filme už áno. Osud a situácie vyústia, aby každá protagonistka bola zachránená svojim vyvoleným.

Film je v prvom rade priveľmi prvoplánovým a opakovaný vtip nie je zväčša vtipnom.  Toto sa taktiež nemohlo vynechať.  Za vyzdvihnutie považujem samotný pokus o film, ktorý bol inšpirovaný skutočným príbehom. Istým lákadlom, ktorý ponúkol trailer,  bol Marek Vašut, ktorý sa vo filme doslovne mihne a to ani nie na päť minút.  V konečnom dôsledku film nevyznel trápne, pričom mohol. Samotný pocit, s ktorým som odchádzala z kina – fajn oddych v predvianočnom v zhone.  Aj som sa zasmiala, necítila som sa veľmi trápne za hercov a môžem na film spokojne zabudnúť. Jednoducho,  Špindl je dobrá oddychovka, ktorá neurazí.

Trailer:

Hodnotenie: 6/10

Autor: Deniska

159 Celkové pozretia, 2 dnes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *